ARCHIWUM WIADOMOŚCI

Szkolenia on-line

Zapraszamy na szkolenia on-line przygotowane przez Elsevier, które odbędą się wiosną br i będą obejmować następujące tematy:
14/03/2023 Dane badawcze jako istotny element komunikacji naukowej – czy da się nimi zarządzać?
15/03/2023 Twój profil autora w bazie Scopus – instrukcja krok po kroku
28/03/2023 Czasopisma drapieżne i jak ich unikać
18/04/2023 Reaxys a cele zrównoważonego rozwoju SDG
25/04/2023 Przegląd literaturowy przy wykorzystaniu funkcjonalności Scopusa i SciVala
09/05/2023 Skuteczne wyszukiwanie literatury w Scopus i ScienceDirect – jak łączyć dwa wysokiej jakości źródła dla uzyskania najlepszych wyników
16/05/2023 Jak identyfikować istotne tematy oraz media do publikacji swoich tekstów naukowych?
17/05/2023 ScienceDirect – wygodne wyszukiwanie i praca z pełnym tekstem publikacji naukowych. Top 5 funkcjonalności bazy
13/06/2023 Jak analizować wkład badacza oraz instytucji w Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ?

Udział w szkoleniach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.
Behtham Science logo

Bentham Science - dostęp testowy

Włączony został dostęp testowy do czasopism i książek wydawnictwa Behtham Science. Dostęp będzie możliwy do 31.03.2023 r.

Bezpłatny dostęp do bazy UpToDate

W ramach wsparcia placówek medycznych i lekarzy w Polsce wydawnictwo Wolters Kluwer oferuje bezpłatny dostęp na okres 120 dni do bazy UpToDate wszystkim szpitalom, które udzielają specjalistycznej opieki lekarskiej uchodźcom z Ukrainy. Dostęp do bazy UpToDate dla NIO-PIB możliwy jest w sieci szpitala za pośrednictwem adresu:
www.uptodate.com/contents/search
Dostęp odbywa się za pomocą numerów IP, bez konieczności używania loginu i hasła.
UpToDate to:
• oparte na dowodach (EBM) zalecenia kliniczne, które są stale weryfikowane i aktualizowane,
• ponad 11 800 zagadnień z 25 specjalności, w tym chorób wewnętrznych, pediatrii, chirurgii ogólnej, dermatologii, opieki paliatywnej i psychiatrii,
• monografie i interakcje leków (z Lexicomp®), w tym interakcje lek-lek i lek-zioło oraz informacje o dawkowaniu leków,
• ponad 185 kalkulatorów medycznych,
• informacje o nowościach zawierających podsumowanie ważnych nowych odkryć według specjalności,
• materiały edukacyjne dla pacjentów.
Dostęp potrwa do 25 lipca 2022 r.

Programy publikowania otwartego 2021 i 2022


ELSEVIER: od 1 stycznia 2021 roku ruszył program A wraz z nową pulą 1500 artykułów przeznaczonych na rok 2021: edit 30.11.2021: liczba dostępnych artykułów w programie A została osiągnięta, program A został zamknięty. Działa program B.
- lista czasopism objętych programem
- szczegóły programu


SPRINGER: od 1 stycznia 2021 r. program działa z nową roczną pulą 2176 artykułów edit 05.01.2022: W chwili obecnej działa program publikowania otwartego w czasopismach Springer w ramach puli z 2021 r., w której pozostało jeszcze do wykorzystania ok. 200 artykułów :
- lista czasopism objętych programem
- szczegóły programu

inne programy - szczegóły tutaj.

Aby sprawdzić, czy dane czasopismo spełnia wymagania Planu S, można skorzystać z narzędzia journalcheckertool.org
Inne narzędzia pomocne w wyborze czasopisma opisane są tutaj.

W ramach dostępu testowego można korzystać z niemal 80 czasopism wydanictwa LWW z zakresu anestezjologii, intensywnej opieki, neurologii, ginekologii, onkologii, patologii, chirurgii. oraz z baz GIDEON (Global Infectious Diseases and Epidemiology Online Network) i Joanna Briggs Institute EBP Database and Journal Package. Wejście do zasobów: tutaj. Test potrwa do 27 czerwca br.

O publikowaniu

Zapraszamy osoby zainteresowane publikowaniem artykułów naukowych w czasopismach zagranicznych do zapoznania się z zasobami udostępnionymi przez wydawnictwo OUP dotyczącymi publikowania: https://academic.oup.com/journals/pages/early-career-researchers. Dostęp będzie możliwy do 1 listopada.

W ramach dostępu testowego można korzystać z niemal 80 czasopism wydanictwa LWW z zakresu anestezjologii, intensywnej opieki, neurologii, ginekologii, onkologii, patologii, chirurgii. oraz z baz GIDEON (Global Infectious Diseases and Epidemiology Online Network) i Joanna Briggs Institute EBP Database and Journal Package. Wejście do zasobów: tutaj. Test potrwa do 27 czerwca br.

Otwarty dostęp do artykułów i badań na temat COVID-19

American Society of Microbiology
BMJ
Cell Press
Cochrane Library
Elsevier
IEEE
JOVE
Science
NEJM
The Lancet
Oxford University Press
Springer Nature
Taylor & Francis
Wiley
Scitrus (aplikacja Atypon oparta na sztucznej inteligencji)
Royal Society
WHO

30-dniowy test czasopism wydawnictwa Karger

Uruchomiony został 30-dniowy dostęp do czasopism wydawnictwa Karger. Dostępnych jest około 80 czasopism z wielu specjalności medycyny, m.in. chirurgii, dermatologii, endokrynologii, genetyki, geriatrii, hematologii, immunologii, nefrologii, neurologii, onkologii, patologii. Zapraszamy do lektury.

Bezpłatne publikowanie w czasopismach Elsevier

Od 1 stycznia 2020 roku rusza program A wraz z nową pulą 1000 artykułów przeznaczonych na rok 2020. Szczegóły tutaj.

Bezpłatne publikowanie w czasopismach Springer

szczegóły tutaj i tutaj

Program będzie zawieszony

Bezpłatne publikowanie w czasopismach Elsevier

W roku 2019 w programie publikowania otwartego w Elsevier dla polskich autorów korespondencyjnych zostało wykorzystane 424 z 500 artykułów (stan na dzień 30 grudnia 2019 r.). ICM uzyskał zgodę Elsevier, aby pozostałe 76 artykułów wykorzystać na te artykuły, które były wysłane do czasopism w dowolnym momencie pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia 2019 i zostały opublikowane w 2019 roku w modelu subskrypcyjnym. Na życzenie autorów artykuły te mogą zostać zamienione na open access w okresie do 30 stycznia 2020 lub do momentu wyczerpania pozostałej puli 76 artykułów (“kto pierwszy ten lepszy”). Szczegóły tutaj. Od 1 stycznia 2020 roku rusza program A wraz z nową pulą 1000 artykułów przeznaczonych na rok 2020. Szczegóły tutaj.
Dynamed

Test bazy Dynamed


Uruchomiony został dostęp testowy do bazy Dynamed. Jest o narzędzie z zakresu medycyny opartej na dowodach, wspomagające podejmowanie decyzji klinicznych. Baza zawiera obiektywne analizy sporządzane przez światowej klasy specjalistów i ekspertów, którzy dokonują systematycznych przeglądów nowo opublikowanych artykułów i badań naukowych, w celu zweryfikowania ich jakości i zapewnienia dostępu do najbardziej aktualnych i wiarygodnych dowodów klinicznych. Zawartość bazy jest uaktualniana kilka razy dziennie. DynaMed zapewnia szybki dostęp do przeglądów i rekomendacji, epidemiologii, diagnostyki, prognoz, kierunków leczenia dotyczących licznych schorzeń i chorób, symptomów, informacji o lekach, ich dawkowania, interakcji z innymi lekami. Baza zawiera m.in. opisy przypadków i rekomendacje, ilustracje i zdjęcia, wyselekcjonowaną zawartość Micromedex® Clinical Knowledge Suite, przeglądy ekspertów oraz specjalistyczną tematykę. DynaMed umożliwia również dostęp do tysięcy ilustracji i zdjęć dołączonych do opisów medycznych z możliwością ich przeszukiwania. Baza jest dostępna w sieci COI oraz zdalnie. Test potrwa do 17 listopada 2019 r.
Wejscie do bazy: tutaj
Medline Complete

Test bazy Medline Complete

Uruchomiony został dostęp testowy do bazy Medline Complete. Baza zapewnia dostęp do informacji medycznych z zakresu medycyny ogólnej, ochrony zdrowia, farmakologii, neurologii, biologii molekularnej, genetyki, genomiki, histologii, mikrobiologii i wielu innych dziedzin nauk medycznych.
Baza indeksuje ponad 5200 czasopism medycznych i biomedycznych według tezaurusa medycznego MeSH (Medical Subject Headings) oraz zapewnia dostęp do pełnych tekstów ponad 2200 czasopism indeksowanych w Medline, wśród których są czasopisma bez okresu karencji o najwyższych statystykach użytkowania w indeksie Medline.
Medline Complete zawiera 10 czasopism JAMA z 1-miesięcznym okresem karencji:
- JAMA: Journal of the American Medical Association
- JAMA Dermatology
- JAMA Facial Plastic Surgery
- JAMA Internal Medicine
- JAMA Neurology
- JAMA Ophthalmology
- JAMA Otolaryngology-Head & Neck Surgery
- JAMA Pediatrics
- JAMA Psychiatry
- JAMA Surgery.
Baza została dodana na platformę EBSCOhost i jest dostępna w sieci COI oraz zdalnie. Osoby zainteresowane dostępem zdalnym prosimy o kontakt. Test potrwa do 17 listopada 2019 r.
Wejscie do bazy: tutaj
Szkolenia WoS czerwiec 2019
Zapraszamy na czerwcowe szkolenia Web of Science - szczegóły dostępne są tutaj.

Test ProQuest One Academic - DO 14 CZERWCA

Test Proquest 2019 W dn. 13 maja zostanie uruchomiony dostęp testowy do platformy ProQuest One Academic. Zapewnia ona dostęp do czterech podstawowych grup zasobów multidyscyplinarnych: ProQuest Central, Academic Complete, Academic Video Online, ProQuest Dissertations & Theses Global. Wszystkie te typy zasobów oferują opcję krzyżowego wyszukiwania w ramach przyjaznej użytkownikowi, elastycznej, dostosowanej do urządzeń mobilnych platformy ProQuest. Szerszy opis poszczególnych baz dostępny jest tutaj.

Wejście do ProQuest One Academic

Dostęp testowy bedzie aktywny od 13 maja do 14 czerwca 2019.
Web of Science Group prezentuje serię szkoleń internetowych Research. Smarter.

15 maja 2019 godz. 10:00 > Stań na ramionach Gigantów: Odblokuj swoje odkrycia badawcze dzięki sieci cytowań Eugene'a Garfielda
Gdy Eugene Garfield wynalazł sieci cytowań - łączące intelektualne idee, pojęcia i autorów, zmienił nasz sposób myślenia o badaniach. Pokazujemy Ci, jak wykorzystać moc sieci cytowań w Web of Science i odkryć badania, które rozwiną Twoją własną drogę do innowacji i odkryć. Rejestracja

22 maja 2019 godz. 10:00 > Współpracować? To jest pytanie
Czy współpraca naprawdę oddziałuje na wpływ? Z kim powinienem współpracować? Czy mogę ocenić współpracę z przeszłości? A co ze współpracą między przemysłem a uczelniami wyższymi? Uzyskaj niezbędne informacje, aby odpowiedzieć na te pytania. Rejestracja

28 maja 2019 godz. 10:00 > ​Wyszukiwanie, wykorzystanie i analiza treści otwartego dostępu (Open Access): co trzeba wiedzieć
Łatwo jest znaleźć treści Open Access w sieci Web of Science, ale czy wiesz, że istnieje pięć różnych wersji OA? Albo jak przejść do pełnego tekstu OA .pdf jednym kliknięciem? Czy czujesz się komfortowo analizując wpływ OA? Dołącz do naszych ekspertów, aby dowiedzieć się tego wszystkiego i więcej. Rejestracja

Web of Science Group zaprasza na serię szkoleń "Research. Smarter"

ResearcherID łączy się z Publons! 2 kwietnia godz. 10:00 A gdybyś mógł łatwo pokazać, w jaki sposób spełniasz się w swojej dziedzinie? Sprawdź, w jaki sposób połączenie ResearcherID i Publons ułatwia rejestrowanie i śledzenie aktywności publikacyjnej, cytowań, historii recenzowania i powiązań redakcyjnych w jednym miejscu tworząc bardziej widocznym wkład badacza. Zapisy na szkolenie

Gdzie publikować : Zrozumieć Journal Impact Factor. 3 kwietnia godz. 10:00 Opanuj strategię publikacji dzięki zaufanym danym o jakości czasopisma. Dowiedz się, jak korzystać z najnowszych funkcji Journal Citation Reports, aby zrozumieć wskaźniki Journal Impact Factor i cytowania dla tysięcy czasopism z dziedziny nauk ścisłych i nauk społecznych. Zapisy na szkolenie

Inteligentne wskaźniki: Potrzeba normalizacji ilości cytowań. 4 kwietnia godz. 10:00 W bibliometrii bezwzględne wartości liczby cytowań podane bez kontekstu są zazwyczaj bez znaczenia. Aby naprawdę zrozumieć wpływ dokumentów, czasopism lub instytucji, cytowania muszą być odniesione do kontekstu. Dowiedz się, jak uzyskać dostęp do znormalizowanych metryk cytowań w zestawie rozwiązań Web of Science Group, w tym: Web of Science, InCites, Journal Citation Reports, Essential Science Indicators oraz Benchmarking & Analytics. Zapisy na szkolenie

InCites

Do 30 grudnia b.r. można korzystać z narzędzia InCites na platformie Web of Science. InCites służy do analizy danych zawartych w bazach SCIE, SSCI, A&HCI, JCR i ESI oraz pozwala porównywać dorobek naukowy badaczy i instytucji, analizować wykorzystanie czasopism w instytucjach, opracowywać strategie badawcze oraz może wspierać decyzje publikacyjne i kadrowo-administracyjne (opis). Każdy użytkownik, który chce skorzystać z narzędzia, musi posiadać osobiste konto na platformie Web of Science. Konto można założyć wybierając w menu opcję “Sign In” a następnie “Register”. Uwaga: użytkownicy, którzy posiadają już konto osobiste Web of Science, powinni przed pierwszym wejściem do InCites wylogować się z konta na Web of Science, następnie wyczyścić dane przeglądarki, po czym zalogować się bezpośrednio przez stronę InCites podając login i hasło konta osobistego Web of Science.

10.10.2018

SciVal

MNiSW zamówiło na rok 2018 licencję pilotażową na dostęp do SciVal. Jest to narzędzie do analizy danych zawartych w bazie Scopus, które umożliwia wizualizację osiągnięć instytucji naukowych, porównanie z innymi jednostkami, ocenę potencjalnych współpracowników oraz partnerów, a także analizowanie trendów w świecie nauki. Opis SciVal dostępny jest tutaj, szczegóły na temat dostępu tutaj.

09.01.2018

Nowe książki wydawnictwa Springer

W grudniu 2017 MNiSW zdecydował o sfinansowaniu najnowszych książek Springer. Dzięki nowej umowie obecnie dostępne są wszystkie anglojęzyczne e-książki Springer, co stanowi ok. 112.000 tomów nie licząc archiwów serii książkowych. Dostępne są m.in. 224 książki z dziedziny onkologii opublikowane w latach 2017-2018. Książki dostępne są na link.springer.com. Szczegóły tutaj.

09.01.2018

Oddamy 900 książek

W związku z prowadzoną selekcją mamy do oddania prawie 900 książek. Pełna lista dostępna jest tutaj. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt do 30 września.

13.09.2018

Oddamy 300 książek

W związku z prowadzoną selekcją mamy do oddania ponad 300 książek. Pełna lista dostępna jest tutaj. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt do 15 lipca.

05.07.2018

Test nowych baz w EBSCOhost

Od 01.03 mamy otwarty dostęp testowy do baz Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate. Bazy te zawierają pełne teksty ponad 13500 aktywnych czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym, w większości niedostępnych w aktualnie prenumerowanych zasobach. Bazy dostępne są na platformie EBSCOhost z komputerów na terenie COI oraz zdalnie. Więcej szczegółów: tutaj. Dostęp potrwa do 31.05.2018 r.

01.03.2018

Zaproszenie

plakatTowarzystwo Marii Skłodowskiej-Curie w Hołdzie zaprasza na wykład dr. hab. Tomasza Pospiesznego "Radowa Księżniczka. Życie i dzieło Ireny Joliot-Curie" który odbędzie się 22 maja (wtorek) o godz. 18 w MAL przy ul. Grójeckiej 109.

14.05.2018

Zaproszenie

plakatTowarzystwo Marii Skłodowskiej-Curie w Hołdzie zaprasza na wykład dr. hab. Tomasza Pospiesznego "Nieskalana sławą. Życie i dzieło Marii Skłodowskiej-Curie oraz jej związki z Warszawą" który odbędzie się 23 maja (środa) o godz. 17 w Bibliotece przy ul. Koszykowej 26/28.

14.05.2018

Zaproszenie

plakatTowarzystwo Marii Skłodowskiej-Curie w Hołdzie zaprasza na sesję naukową pod tytułem "Józef Hurwic - Człowiek i Uczony". Sesja odbędzie się 23 maja (środa) w godz. 10:00-14:00 w Pałacu Staszica przy ulicy Nowy Świat 72. Wstęp wolny.

10.05.2018

Oddamy 110 książek

W związku z prowadzoną selekcją mamy do oddania 110 książek. Pełna lista dostępna jest tutaj. Osoby zainteresowane zapraszamy do biblioteki do 11 maja.

24.04.2018

Zaproszenia

plakat plakat25 kwietnia (środa) o godzinie 17.30 wykład pt. "Zapomniany geniusz. Lise Meitner - pierwsza dama fizyki jądrowej" - zapraszamy do XI Czytelni Naukowej Biblioteki Publicznej dla Dzielnicy Ochota.

26 kwietnia (czwartek) o godzinie 17.00 spotkanie autorskie z Tomaszem Pospiesznym - zapraszamy do Biblioteki Publicznej dla Dzielnicy Bielany.

19.04.2018

Oddamy książki

W związku z prowadzoną selekcją mamy do oddania kilkadziesiąt książek. Pełna lista dostępna jest tutaj. Osoby zainteresowane zapraszamy do biblioteki do 20 kwietnia.

28.03.2018

Szkolenia Ebsco

Zapraszamy na szkolenia z zakresu platformy EBSCO w dn. 18-20.12. Szczegóły tutaj.

InCites Benchmarking & Analytics - dostęp testowy

W dniu 6 listopada 2017 rozpoczął się krajowy dostęp testowy do narzędzia InCites Benchmarking & Analytics w ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki. Dostęp potrwa do dnia 6 grudnia 2017. Szczegóły na temat narzędzia oraz dostępu znajdują się w tej broszurze oraz na tej stronie.

08.11.2017

Szkolenia Web of Science

Jak rozwija się nowy indeks ESCI w bazie Web of Science Core Collection? Jak wygląda proces selekcji źródeł do bazy? Dlaczego indeksowana jest tylko pewna grupa czasopism? Jakie kryteria muszą spełniać materiały w bazie? Firma Clarivate Analytics zaprasza na szkolenia internetowe w dn. 29.11-07.12. Szczegóły tutaj.

Szkolenia z baz

  • Najbliższe szkolenia dotyczące platformy Web of Science odbędą się w dn. 16-19 października. Szczegóły tutaj.
  • Najbliższe szkolenia dot. platformy Ebsco odbędą się w dn. 12-30 października. Szczegóły tutaj.
  • więcej informacji na temat szkoleń: tutaj

Szkolenia z baz

Firma Clarivate Analytics zaprasza na internetowe szkolenia dotyczące platformy Web of Science. Szkolenia odbędą się w dn. 18-26 września. Szczegóły tutaj.

Szkolenia z baz

Firma Clarivate Analytics zaprasza na internetowe szkolenia dotyczące platformy Web of Science oraz wskaźnika Impact Factor. Szkolenia odbędą się w dn. 4-9 sierpnia. Szczegóły tutaj.

Oddamy 300 książek

W związku z prowadzoną selekcją mamy do oddania 300 książek. Pełna lista dostępna jest tutaj. Osoby zainteresowane zapraszamy do biblioteki do 12 czerwca.

12.05.2017

Szkolenia WOS maj/czerwiec

Jak założyć konto i ułatwić sobie pracę korzystając z platformy Web of Science? Jak zidentyfikować najbardziej wpływowe instytucje, kraje i publikacje? Jak wyszukiwać patenty na platformie Web of Science? O tym wszystkim można dowiedzieć się na szkoleniach firmy Clarivate Analytics, które odbędą się w dn. 29.05-01.06. Szczegóły tutaj.

25.05.2017

Kwietniowe szkolenia WOS

Firma Clarivate Analytics zaprasza na szkolenia z platformy Web of Science:
  • Jakie zalety kryje pakiet Citation Connection dostępny w licencji krajowej?
  • Jak wyszukiwać informacje na platformie Web of Science?
  • Jak wypromować i scalić dorobek autora na platformie Web of Science?
Szkolenia odbędą się w dn. 12-24 kwietnia. Szczegóły tutaj.

10.04.2017

Oddamy rozprawy habilitacyjne

W związku z prowadzoną selekcją mamy do oddania rozprawy habilitacyjne, wydawnictwa seryjne oraz inne publikacje. Lista dostępna jest tutaj. Osoby zainteresowane zapraszamy do biblioteki do końca kwietnia.

03.04.2017

Oddamy książki

W związku z prowadzoną selekcją mamy do oddania książki. Pełna lista dostępna jest tutaj. Osoby zainteresowane zapraszamy do biblioteki do końca marca.

20.01.2017

Marcowe szkolenia z WOS

W dn. 07-29.03 odbędzie się seria szkoleń dot. bazy Web of Science. Tematyka będzie dotyczyć m.in. menedżera bibliografii EndNote. Daty i szczegóły dostępne są tutaj.

06.03.2017

Lutowe szkolenia z baz

  • W dn. 16-22.02 odbędzie się seria szkoleń dot. bazy Web of Science:
    - skąd się bierze wskaźnik Impact Factor?
    - które czasopisma mają największy wpływ w danej dziedzinie?
    - w którym tytule najlepiej opublikować badania?
    - czym różnią się czasopisma w Emerging Sources Citation Index?
    Daty i szczegóły dostępne są tutaj.

  • 21 lutego o godz. 10:00 odbędzie się szkolenie z bazy ScienceDirect:
    - omówienie zasobów bazy ScienceDirect
    - strategie wyszukiwania - proste i złożone
    - demonstracja on-line
    Rejestracja na szkolenie tutaj.

  • 27 lutego o godz. 10:00 odbędzie się szkolenie "Zgłaszanie czasopism do bazy Scopus krok po kroku". Celem tego szkolenia jest zapoznanie uczestników z procesem oceny czasopism indeksowanych w bazie Scopus oraz stawianym im wymogom. Rejestracja tutaj.

14.02.2017

Styczniowe szkolenia WOS

Firma Thomson Reuters zaprasza na szkolenia z platformy Web of Science:
  • EndNote online I - tworzenie i zarządzanie biblioteką rekordów
  • EndNote online II - wykorzystanie w pisaniu publikacji naukowych
  • Jak wyszukać publikacje i cytowania do oceny dorobku?
  • Web of Science - baza MEDLINE
  • Szkolenia odbędą się w dn. 17-31 stycznia. Szczegóły tutaj.

11.01.2017

Nowe nabytki

  • Biomarkers in cancer / ed. by Victor R. Preedy, Vinood B. Patel, 2015
  • General Methods in Biomarker Research and their Applications / ed. by Victor R. Preedy, Vinood B. Patel, 2015
  • Imaging in nuclear medicine / ed. by Augusto Giussani, Christoph Hoeschen, 2013
  • Molecular genetics of pediatric orthopaedic disorders / ed. by Carol a. Wise, Jonathan J., 2015
  • Principles and practice of urogynaecology / ed. by A Tammilsevi, Ajay Rane, 2015
  • Urogynecology : evidence - based clinical practice / Kate H. Moore, 2013
  • Zapraszamy do katalogu OPAC.

04.01.2017

Zaproszenie na konferencję Prawne i bioetyczne aspekty końca życia

Grudniowe szkolenia WOS

W dniach 9-13 grudnia firma Thomson Reuters zaprasza na szkolenia z platformy Web of Science:
- Jak założyć konto i ułatwić sobie pracę korzystając z platformy Web of Science?
- Jak wyszukać wszystkie publikacje autora?
- Jak zebrać pełen dorobek wszystkich autorów powiązanych z instytucją?
Szczegóły: tutaj

07.12.2016

Szkolenia Scopus

Firma Elsevier zaprasza na cykl szkoleń z bazy Scopus:
- ja, moi koledzy i nasza instytucja w bazie Scopus - 24 listopada
- Scopus jako pomocnik w pisaniu wniosków o granty - 6 grudnia
- jak mądrze i dobrze wybrać czasopismo? - 15 grudnia
Szczegóły oraz rejestracja na szkolenia: tutaj

15.11.2016

Szkolenia Web of Science

Firma Thomson Reuters zaprasza na szkolenia z platformy Web of Science. Tematyka szkoleń:
- tworzenie raportów cytowań, indeks Hirscha
- wyszukiwanie cytowanych pozycji bibliograficznych
- tworzenie profilu Researcher ID i integracja z Web of Science
- poprawianie brakujących cytowań i błędów w rekordach w Web of Science.
Szczegóły: tutaj

04.11.2016

● Dostep testowy do ProQuest Ebook Central

ProQuest logo

Uruchomiony został dostęp testowy do platformy książek elektronicznych ProQuest Ebook Central. Aby w pełni w pełni skorzystać ze wszystkich funkcjonalności (jak półka z książkami, zapisywanie artykułów, etc). trzeba stworzyć swoje konto z loginem i hasłem. Osoby zainteresowane dostępem zdalnym prosimy o kontakt. Test potrwa do 7 października 2016.

07.09.2016

● ProQuest - dostęp testowy

ProQuest logo

Uruchomiony zostal dostęp testowy do baz firmy ProQuest:
- Health Research Premium Collection (opis bazy)
- British Nursing Database (opis bazy)
- PsycARTICLES (opis bazy)
- PsycINFO (opis bazy)
Dostęp jest aktywny do 6 października 2016. Materiały szkoleniowe oraz krótkie fimy jak korzystać z baz dostępne są tu oraz tu.

06.09.2016

● Książki do oddania

W związku z prowadzoną selekcją mamy do oddania wiele książek, m.in. podręczniki i słowniki (szczegóły).

26.07.2016

● 102 czasopisma Karger - dostęp testowy

Karger logo

Uruchomiony został testowy dostęp do elektronicznych czasopism wydawnictwa Karger. Dostępne są 102 czasopisma, m.in.: Acta Cytologica, Acta Haematologica, Breast Care... (więcej szczegółów).

07.07.2016

ClinicalKey
Zakupiony został dostęp do platformy ClinicalKey wydawnictwa Elsevier. Szczegóły oraz informacje na temat dostępu zdalnego dostępne są tutaj oraz w bibliotece. Dostęp będzie działał do 29.06.2017.

04.07.2016

● Książki elektroniczne Wiley

Zapraszamy do korzystania z 2451 książek elektronicznych Wiley wydanych w latach 2009 i 2015. Są to książki m.in. z zakresu genetyki, biologii molekularnej, mikrobiologii, farmacji i chemii medycznej, kardiologii, dermatologii, endokrynologii, gastroenterologii i hepatologii, hematologii, neurologii... więcej

23.05.2016

● Dostęp testowy do DynaMed Plus

DynaMed Plus logo

Uruchomiony został testowy dostęp do DynaMed Plus - bazy z zakresu medycyny opartej na dowodach. Dostęp będzie aktywny do końca lipca. Szczegóły oraz informacje o bezpłatnych szkoleniach znajdują się tutaj

06.05.2016

● Dostęp testowy do LWW Health Library – Oncology

LWW Health Library logo

Uruchomiony został testowy dostęp do kolekcji LWW Health Library – Oncology. Kolekcja obejmuje książki (m.in. DeVita, Hellman and Rosenberg’s Cancer: Principles & Practice of Oncology, Wintrobe’s Clinical Hematology oraz Perez & Brady’s Principles & Practice of Radiation Oncology), bazę wiedzy, materiały dla pacjenta, quizy.... więcej

02.06.2016

● Szkolenia Web of Science

Czym różnią się czasopisma w Emerging Sources Citation Index? Jak wykorzystać platformę Web of Science w przygotowaniu swoich publikacji? Co zrobić z błędami lub brakującymi cytowaniami w rekordach na platformie? Thomson Reuters zaprasza na majową edycję bezpłatnych szkoleń w języku polskim (szczegóły).

04.05.2016

● Dostęp testowy do ClinicalKey

ClinicalKey logo

Uprzejmie informujemy, że od 9 marca do 7 maja 2016r. uruchomiony został dostęp testowy do platformy ClinicalKey wydawnictwa ELSEVIER.
Podczas testu przedstawiciel wydawcy skontaktuje się z Państwa Kliniką/Zakładem z propozycją krótkiej prezentacji, dzięki której będą mogli Państwo poznać zasoby oraz funkcjonalności ClinicalKey.
Dostęp możliwy jest na wszystkich komputerach Instytutu poprzez wejście na stronę www.clinicalkey.com
Dodatkowo w ramach testu można będzie założyć indywidualne konta testowe, które umożliwiają logowanie do bazy z każdego komputera z dostępem do internetu poprzez login i hasło (komputery domowe, tablety, smartfony).
Aby uzyskać dostęp zdalny lub uzgodnić termin prezentacji/szkolenia prosimy o kontakt z przedstawicielem wydawnictwa Elsevier:
Michał Krupa
tel. 517-044-166
m.krupa@elsevier.com

Zainteresowani użytkownicy mogą także zainstalować „aplikację” ClinicalKey na urządzenia przenośne (tablet, smartfon, etc z systemem Android lub iOS – instrukcja dostępna jest tutaj)

Po zalogowaniu włączy się dostęp do wszystkich zasobów bazy ClinicalKey z 52 specjalności m.in. onkologii, radiologii, hematologii, chirurgii.
Platforma ClinicalKey zawiera pełne teksty:
- ponad 620 czasopism Elsevier
- ponad 1150 e-booków Elsevier
- ponad 3mln zdjęć, tabel, grafów oraz ponad 31000 filmów video zawierających m.in. procedury medyczne
- ponad 1400 Topic Pages – zwięzłe opisy stanów chorobowych dla szybkiej diagnozy
- ponad 850 monografii First Consult
- wytyczne dla lekarzy
- bazę danych leków
- ulotki dla pacjentów.

Wyszukiwarka przeszuka też abstrakty bazy Medline. Po wpisaniu interesującego nas tematu w okno wyszukiwarki pojawia się strona z wynikami i następnie możemy filtrować informacje wg różnych kryteriów i rodzajów źródeł.
Jeśli nie chcemy korzystać z wyszukiwarki możemy wejść bezpośrednio do interesującego nas źródła np. czasopisma klikając zakładkę „Journals” i wybierając tytuł danego periodyku lub filtrując specjalizację.

Bazę zdjęć, tabel, grafów możemy wykorzystywać do przygotowywania prezentacji ppt bezpośrednio z bazy z użyciem funkcji „Presentation” z zachowaniem praw autorskich i informacji o cytowaniach.

09.03.2016

● Przeprowadzka

Biblioteka przeprowadziła się do Centrum Edukacyjno-Konferencyjnego im. Prof. Tadeusza Koszarowskiego.

01.03.2016

● Przeprowadzka!!!

Na dzień 25.02.2016 zaplanowana jest przeprowadzka Biblioteki do Centrum Edukacyjno-Konferencyjnego im. Prof. Tadeusza Koszarowskiego.

24.02.2016

● Nowe kody PIN do Ibuk Libra

ibuk libra logo

Od 16 stycznia uruchamiamy dostęp do zmienionej kolekcji książek elektronicznych na platformie Ibuk Libra. Podobnie jak w latach poprzednich, zakupione książki będą dostępne z komputerów w sieci COI bez konieczności logowania. Osoby zainteresowane dostępem zdalnym zapraszamy po odbiór nowych kodów PIN. Dostępne będą m.in. książki z anatomii, anestezjologii, genetyki, biologii molekularnej, fizjologii, immunologii, chirurgii, interny, zakażeń szpitalnych, farmakologii, fizjoterapii, geriatrii, histologii, patologii, neurologii, medycyny paliatywnej, onkologii, psychoonkologii, pielęgniarstwa (lista książek). Dodatkowo można będzie korzystać z publikacji z innych dziedzin. Kolekcja została zakupiona na najbliższy rok, tj. 16.01.2015-16.01.2017.

12.01.2016, ed. 29.01.2016

● Katalog elektroniczny OPAC

W wyniku realizacji projektu ONKO.SYS Biblioteka Naukowa wdrożyła oprogramowanie do obsługi i zarządzania biblioteką Prolib. Jego częścią jest katalog elektroniczny (Online Public Access Catalog = OPAC), dzięki któremu już teraz można zapoznać się z częścią zbiorów biblioteki. Katalog dostępny jest pod adresem opac.coi.pl. Obecnie widoczne są w nim książki zgromadzone od roku 1993 do teraz oraz wszystkie prace doktorskie i habilitacyjne. Katalog jest stopniowo uzupełniany, w przyszłości zamieszczone zostaną informacje o innych zbiorach, min. czasopismach.
Dzięki katalogowi elektronicznemu, bez konieczności przychodzenia do biblioteki, będzie można sprawdzić dostępność dokumentu, zamówić go, przedłużyć termin zwrotu wypożyczonej książki czy sprawdzić stan swojego konta w bibliotece. Na adres e-mailowy podany przy rejestracji przychodzić będą powiadomienia m.in. o zrealizowanych zamówieniach czy dokumentach, którym upływa termin zwrotu. Do wykonania wielu czynności wymagających wcześniej wizyty w bibliotece, wystarczy tylko komputer z dostępem do Internetu.
Obecnie, ze względu na przedłużający się remont biblioteki, można wypożyczyć tylko najnowsze książki.
Wszystkich naszych dotychczasowych czytelników zapraszamy do kontaktu z biblioteką w celu ustalenia haseł do kont. Nowi czytelnicy mogą rejestrować się zdalnie, na stronie opac.coi.pl (przycisk "Loguj" w prawym górnym rogu ekranu). Życzymy miłej pracy!

09.12.2015

● Przeprowadzka - cd

Biblioteka Naukowa obecnie mieści się w budynku naukowym, w gościnnych progach Zakładu Markerów Nowotworowych (II piętro). Niestety nadal nie możemy wypożyczać książek ani czasopism drukowanych.

28.09.2015

Szkolenia Web of Science

Jakie bazy można przeszukiwać na platformie Web of Science? Jak sprawdzić Impact Factor dla czasopism z 2000 roku? W jakich dziedzinach Polska należy do najwyżej cytowanych krajów? Poznaj nowe komponenty licencji krajowej omawiane na szkoleniach firmy Thomson Reuters! Bezpłatne szkolenia odbywają się w języku polskim, w internecie na platformie WebEx. Szczegółowe informacje tutaj.

18.09.2015

● Science Signaling i Science Translational Medicine dostępne z COI

Zapraszamy do korzystania z czasopism Science Signaling oraz Science Translational Medicine, które zostały właśnie udostępnione na zasadzie testowej dla użytkowników licencji krajowej Science. Czasopisma te będą dostępne do końca 2016r.

04.09.2015

Dostęp do DynaMed Plus – bazy nowej generacji z zakresu medycyny opartej na dowodach

DynaMed Plus logoDynaMed Plus zawiera analizy sporządzane przez światowej klasy specjalistów i ekspertów, którzy dokonują systematycznych przeglądów nowo opublikowanych artykułów i badań naukowych w celu zweryfikowania ich jakości, aby zapewnić dostęp do najbardziej aktualnych i wiarygodnych dowodów klinicznych. Zawartość bazy jest uaktualniana kilka razy dziennie. DynaMed Plus umożliwia dostęp do tysięcy ilustracji i zdjęć dołączonych do opisów medycznych z możliwością ich przeszukiwania. Bezpłatny dostęp testowy potrwa do 31 października br. Link do bazy znajduje się tutaj.

02.09.2015

● AdoZ - nowa lista książek elektronicznych

Można już korzystać z nowej listy książek elektronicznych. W jednym miejscu umieściliśmy linki do książek dostępnych na różnych plaformach (Elsevier, Springer, Ibuk, Infona). Listę można przeglądać oraz przeszukiwać po słowach w tytule. Lista dostępna jest tutaj.

01.09.2015

Szkolenia Web of Science

Jak wyliczany jest wskaźnik Impact Factor? Jak korzystać z platformy Web of Science? Jak tworzyć w ciągu kilku minut przypisy i końcową bibliografię w pisanym artykule lub pracy dyplomowej? Odpowiedzi można uzyskać biorąc udział w sierpniowych szkoleniach firmy Thomson Reuters. Szczegółowe informacje tutaj.

03.08.2015

● Nowe książki elektroniczne

Licencja krajowa Elsevier została rozszerzona o pakiet książek zawierający 838 monografii z roku 2013 oraz 803 wolumenów serii książkowych oraz poradników (handbooks) z lat 2011-2015. Książki są dostępne na sciencedirect.com. Dostępne są m.in. serie:

  • Advances in Immunology
  • Advances in Genetics
  • Advances in Cancer Research
  • Advances in Clinical Chemistry
  • Methods in Microbiology
  • Methods in Cell Biology
  • International Review of Cell and Molecular Biology
  • Progress in Medicinal Chemistry
  • Progress in Molecular Biology and Translational Science

Możliwy jest dostęp zdalny.

03.07.2015

Testowy dostęp do baz specjalistycznych

Zapraszamy do przetestowania baz EBSCO dotyczących m.in. toksykologii, farmacji, pielęgniarstwa, opieki medycznej, sportu i medycyny sportowej, medycyny opartej na dowodach, epidemiologii, rehabilitacji i fizjoterapii. Bazy są dostępne na platformie EBSCOhost. Część ma własne interfejsy, pozostałe dostępne są w interfejsie ogólnym. Dostęp będzie czynny do 4 lipca br. Szczegółowe opisy baz można przeczytać tutaj.

30.04.2015/ed.18.05

Testowy dostęp do baz specjalistycznych

Zapraszamy do przetestowania baz danych EBSCO z zakresu medycyny i dziedzin pokrewnych:

  • MEDLINE Complete - obszerna baza pełnotekstowych czasopism medycznych, zawiera archiwa od 1865 r

  • Chemical Hazard Information Library - baza na temat zagrożeń chemicznych i toksykologii, zawiera informacje o 400 000 substancji, które można wyszukiwać według 2,25 mln nazw chemicznych i synonimów.

  • International Pharmaceutical Abstracts - baza abstraktowa z ponad 800 czasopism farmaceutycznych, medycznych i związanych z opieką zdrowotną; zawiera informacje na temat farmakokinetyki, biofarmacji, systemów dostaw nowych leków, odpowiedzialności farmaceutów, problemów prawnych, politycznych, etycznych i wielu innych

  • CINAHL Complete - obszerna baza pełnotekstowa z dziedziny pielęgniarstwa i opieki medycznej

  • SPORTDiscus with Full Text - pełnotekstowe materiały z czasopism z dziedziny sportu i medycyny sportowej

  • DynaMed - baza z zakresu medycyny opartej na dowodach, zawiera opisy przypadków klinicznych z ponad 3.200 grup tematycznych, jako źródeł dowodów medycznych używa m.in. Cochrane Database of Systematic Reviews

  • Nursing Reference Center - baza dla pielęgniarek, udostępnia szczegółowe informacje o chorobach i dolegliwościach, treści edukacyjne przeznaczone dla pacjentów oraz informacje o lekach, dane laboratoryjne i diagnostyczne, przewodniki po najlepszych praktykach, etc.

  • Scientific & Medical ART Imagebase - kolekcja 20000 ilustracji i animacji prezentujących anatomię, fizjologię, chirurgię, choroby, histologię, etc.

  • PEMSoft (UK Version) - medyczna biblioteka i mulimedialny system wspomagania decyzji w leczeniu i diagnozowaniu chorób u dzieci i młodzieży

  • Isabel - baza z zakresu medycyny opartej na dowodach, pomaga określić lub potwierdzić diagnozę (do zestawu objawów przypisuje listę potencjalnych diagnoz do rozpatrzenia)

  • GIDEON (Global Infectious Disease and Epidemiology Network) - baza na temat ogólnoświatowych chorób zakaźnych, ma trzy moduły (Choroby Zakaźne, Mikrobiologia i Toksykologia), które zawierają informacje na temat 349 chorób, 231 krajów, 1447 rodzajów drobnoustrojów oraz 358 leków i szczepionek

  • Rehabilitation Reference Center - narzędzie z zakresu medycyny opartej na dowodach dla lekarzy specjalistów z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii

Testowane bazy są dostępne na platformie EBSCOhost. Część ma własne interfejsy, pozostałe dostępne są w interfejsie ogólnym. Dostęp będzie czynny do 4 lipca br. Szczegółowe opisy baz można przeczytać tutaj.

30.04.2015

PRZEPROWADZKA

Biblioteka Naukowa obecnie mieści się koło kasy, w dawnym Zakładzie Epidemiologii. Z uwagi na stan magazynu nie mamy możliwości wypożyczać książek ani czasopism. Zasoby elektroniczne dostępne są bez zmian.

06.03.2015

Przeprowadzka

Z powodu przeprowadzki biblioteka nieczynna do odwołania.

25.02.2015

Książki elektroniczne w języku polskim - Ibuk Libra

ibuk libra

Uruchomiony został dostęp do elektronicznych książek medycznych w języku polskim na platformie Ibuk Libra. Dostępne są m.in. książki z anatomii, anestezjologii, chirurgii, interny, farmakologii, fizjoterapii, genetyki, immunologii, pielęgniarstwa, onkologii, psychoonkologii. Dodatkowo można korzystać z ponad 500 publikacji z innych dziedzin. Książki są dostępne bez logowania z komputerów w sieci COI (Roentgena i Wawelska), a po zalogowaniu również z domu. Informacje na temat dostępu zdalnego znajdują się w zakładce dostęp zdalny. Książki będą dostępne do stycznia 2016r.

16.01.2015

Czasopisma w 2015r.

Wzorem lat ubiegłych biblioteka zapewnia dostęp do wielu tysięcy czasopism elektronicznych. Szczegółowa lista znajduje się tutaj: AdoZ - lista czasopism elektronicznych dostępnych w COI
Uwaga: ze względów technicznych na liście mogą być błędne informacje. Jeśli nie znajdą Państwo potrzebnego czasopisma, prosimy o kontakt. Więcej informacji na temat czasopism elektronicznych w zakładce "czasopisma elektroniczne".

07.01.2015

Nowe czasopisma w 2015r.

W ramach konsorcjum LWW uzyskaliśmy dostęp do dziesięciu wiodących czasopism:

05.01.2015

Książki elektroniczne na Ebsco

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą książek elektronicznych eBook Clinical Collection na platformie Ebsco. Dostępnych jest 2.145 książek z różnych specjalności medycznych, biomedycyny i ochrony zdrowia, wydanych w latach 2008 - 2014. Dostęp możliwy jest do 3 grudnia. Wejście do bazy jest tutaj.

06.11.2014

Szkolenia Web of Science i EndNote

Zapraszamy na listopadową edycję szkoleń z zakresu obsługi platformy Web of Science na temat tworzenia raportów cytowań i indeksu Hirscha oraz na temat programu EndNote Online służącego do gromadzenia rekordów bibliograficznych i tworzenia na ich podstawie przypisów oraz bibliografii załącznikowej. Szkolenia odbywają się online, w języku polskim i są bezpłatne. Szczegóły tutaj.

31.10.2014

Cochrane Library

Cochrane Library logo

Uruchomiony został dostęp testowy do bazy Cochrane Library. Jest to bogate źródło informacji z zakresu medycyny praktycznej, obejmujące kolekcję baz tworzonych zgodnie z zasadami medycyny opartej na dowodach (EBM - evidence based medicine). Zawiera protokoły i przeglądy systematyczne oceniające skuteczność różnorodnych interwencji zdrowotnych, raporty oceny technologii medycznych oraz rejestry badań z grupą kontrolną.

Dostęp będzie aktywny do 30 października. Baza dostępna jest również z domu.

03/18.09.2014

W DN. 15-17.09 BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA

08.09.2014

W DN. 14-25.08 BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA

07.08.2014

113 czasopism wydawanych przez IOS Press - dostęp testowy

IOS PressUruchomiony został 2-miesięczny dostęp testowy do 113 czasopism wydawnictwa IOS Press. Dostępne są m.in.:
Advances in Neuroimmune Biology
Analytical Cellular Pathology
Cancer Biomarkers
Pharmacotherapy

Test potrwa do 21 lipca.

21.05.2014

PNAS - Proceedings of the National Academy of Sciences - dostęp testowy

PNASUruchomiony został 2-miesięczny dostęp testowy do czasopisma Proceedings of the National Academy of Sciences. PNAS jest najczesciej cytowanym multidyscyplinarnym czasopismem naukowym na swiecie. Publikuje najnowsze, przełomowe raporty z badań, komentarze, opinie, dokumenty i sprawozdania Akademii. PNAS zawiera najważniejsze informacje z dziedziny biologii, chemii, fizyki, inżynierii, środowiska i nauk społecznych.
http://www.pnas.org
Test potrwa do 21 lipca.

20.05.2014

Czasopisma American Physiological Society - dostęp testowy

APSUruchomiony został 2-miesięczny dostęp testowy do czasopism American Physiological Society. Publikacje APS dotyczą fizjologii, obejmują również neurologię, psychologię, okulistykę, patologię i lecznictwo jak również biologię i fizjologię roślin i zwierząt.
http://www.physiology.org/

Dostępne tytuły:
American Journal of Physiology - Cell Physiology
American Journal of Physiology - Endocrinology and Metabolism
American Journal of Physiology - Gastrointestinal and Liver Physiology
American Journal of Physiology - Heart and Circulatory Physiology
American Journal of Physiology - Lung Cellular and Molecular Physiology
American Journal of Physiology - Regulatory, Integrative and Comparative Physiology
American Journal of Physiology - Renal Physiology
Physiological Genomics
Journal of Applied Physiology
Journal of Neurophysiology
Physiological Reviews
Physiology
Advances in Physiology Education
The Physiologist
APS Legacy Content
Physiological Reports
Comprehensive Physiology

Test potrwa do 21 lipca.

20.05.2014

Rockefeller University Press - dostęp testowy

RUPressUruchomiony został miesięczny dostęp testowy do trzech czasopism wydawnictwa Rockefeller University Press:
The Journal of Cell Biology
The Journal of Experimental Medicine
The Journal of General Physiology

Test potrwa do 21 czerwca.

21.05.2014

CINAHL Complete, MEDLINE Complete, DynaMed, Isabel Healthcare, PEMSoft - test

Uruchomiony został dostęp testowy do pięciu baz:

MEDLINE Complete - baza pełnotekstowych czasopism medycznych, zapewnia dostęp do pełnych tekstów ponad 2.400 czasopism niedostępnych w innych źródłach. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj

CINAHL Complete - baza pełnotekstowa z zakresu pielęgniarstwa. Obejmuje takie dziedziny jak pielęgniarstwo, biomedycynę, bibliotekoznawstwo z zakresu nauk o zdrowiu, medycynę alternatywną i 17 pokrewnych nauk o zdrowiu. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj

DynaMed - baza z zakresu medycyny opartej na dowodach, zawiera opisy przypadków klinicznych z ponad 3.200 grup tematycznych, jako źródeł dowodów medycznych używa m.in. Cochrane Database of Systematic Reviews. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj

Isabel Healthcare - baza z zakresu medycyny opartej na dowodach, pomaga określić lub potwierdzić diagnozę (do zestawu objawów przypisuje listę potencjalnych diagnoz do rozpatrzenia). Szczegółowe informacje są dostępne tutaj

PEMSoft - medyczna biblioteka i mulimedialny system wspomagania decyzji w leczeniu i diagnozowaniu chorób u dzieci i młodzieży, szczegółowe informacje są dostępne tutaj.

Test potrwa do 31 maja.

01.04.2014


Czasopisma i książki elektroniczne Lippincott Williams & Wilkins na Ovid

Ovid
Uruchomiony został dostęp testowy do 73 książek oraz 337 czasopism na platformie Ovid. Dostępne są m.in.:

KSIĄŻKI:
Cancer Chemotherapy and Biotherapy: Principles and Practice
Computed Tomography and Magnetic Resonance of the Thorax
DeVita, Hellman, and Rosenberg's Cancer: Principles & Practice of Oncology Review
Lippincott's Cancer Chemotherapy Handbook
MD Anderson Surgical Oncology Handbook
Manual of Clinical Oncology
Pathology of Bone Marrow and Blood Cells
Perez and Brady's Principles and Practice of Radiation Oncology
Perry's The Chemotherapy Source Book
Physics of Radiation Therapy
Principles and Practice of Surgical Oncology: Multidisciplinary Approach to Difficult Problems
Prostate Cancer: Principles & Practice
Radiobiology for the Radiologist
Wintrobe's Clinical Hematology

CZASOPISMA:
Anti-Cancer Drugs
Clinical Nuclear Medicine
Contemporary Diagnostic Radiology
Current Opinion in Endocrinology & Diabetes
Current Opinion in Gastroenterology
Current Opinion in Hematology
Current Opinion in Oncology
Journal of Immunotherapy
Surgical Laparoscopy & Endoscopy

Test potrwa do 16.05.2014r.

ovid login

17.03.2014


Światowy tydzień e-książki z Ibuk Libra

W dniach 3-9 marca zapraszamy użytkowników Biblioteki do skorzystania z bezpłatnego dostępu do 8000 publikacji elektronicznych na platformie Ibuk Libra w ramach Światowego Tygodnia e-książki.ibuk libra

27.02.2014


INFORMA HEALTHCARE - dostęp testowy

Uprzejmie informujemy, iż dziś uruchomiony został 30-dniowy dostęp testowy do czasopism na platformie Informa Healthcare, m.in.
Cancer Investigation
Clinical Toxicology
Critical Reviews in Clinical Laboratory Sciences
Electromagnetic Biology and Medicine
Expert Review of Anticancer Therapy
Growth Factors
Gynecological Endocrinology
International Reviews of Immunology
International Journal of Radiation Biology
Journal of Medical Engineering & Technology
Journal of Pain and Palliative Care Pharmacotherapy
Leukemia & Lymphoma
Pharmaceutical Biology
i innych. Test potrwa do 12.03.

10.02.2014


Książki elektroniczne w języku polskim - Ibuk Libra

ibuk libra Uruchomiony został dostęp do elektronicznych książek w języku polskim na platformie Ibuk Libra. Dostępne są 182 książki i czasopisma (60 zakupionych i 122 dodatkowe). Pełna lista znajduje się tutaj. Informacje na temat dostępu zdalnego są w zakładce dostęp zdalny. Książki będą dostępne do końca 2014r. W przypadku dużego zainteresowania będzie możliwość przedłużenia subskrypcji.

07.01/22.01.2014


60 nowych książek

Zakupionych zostało 60 nowych książek drukowanych w języku polskim. Pełna lista dostępna jest tutaj. Zapraszamy do biblioteki!

17.01.2014

Więcej książek Springer!
Do 30 czerwca na zasadzie testu krajowego dostępne będą wszystkie książki Springer wydane przed rokiem 2004 oraz w latach 2006-2008 i 2012 (w obecnej licencji dostępne są książki z lat 2004, 2005 i 2009-2011).

Na rok 2014 przedłużone zostały licencje krajowe Nature, Science, Wiley, Springer (wraz z programem Springer Open Access) oraz baz Web of Knowledge. Dostęp krajowy do czasopism Elsevier oraz bazy Scopus jest na razie przedłużony intencyjnie do końca lutego 2014.

13.01.2014

Książki elektroniczne w języku polskim - IBUK LIBRA

ibuk libra Uruchomiony został dostęp do elektronicznych książek w języku polskim na platformie Ibuk. Dostępnych jest 166 książek i czasopism (60 zakupionych i 106 dodatkowych). Lista zakupionych książek dostępna jest tutaj. Osoby zainteresowane dostępem zdalnym prosimy o kontakt.

07.01.2014

7 stycznia uruchomiony zostanie dostęp do elektronicznych książek w języku polskim na platformie Ibuk. Lista zakupionych książek dostępna jest tutaj. Więcej szczegółów wkrótce.

27.12.2013

2014: książki i czasopisma

W 2014r. prenumerowanych będzie:
- 29 czasopism zagranicznych, w wersji elektronicznej (lista). Lista wszystkich czasopism elektronicznych dostępnych w COI: AdoZ
- 26 czasopism polskich, wszystkie w wersji drukowanej (lista).

27.12.2013

Ebsco: 1700 książek medycznych

Uruchomiony został dostęp testowy do 1700 książek eBook Clinical Collection. Są to książki elektroniczne z różnych specjalności medycznych, biomedycyny i ochrony zdrowia, wydane w latach 2008-2013. eBook Clinical Collection swoją tematyką obejmuje wszystkie dziedziny medycyny od pediatrii poprzez psychiatrię aż po medycynę geriatryczną. Kolekcja zawiera książki wiodących wydawców takich jak: Wiley, Clinical Publishing Oxford, Sage Publications, World Scientific Publishing Company, Landes Bioscience, People’s Medical Publishing House USA, Demos Medical Publishing, American Academy of Oral Medicine i wielu innych. Większość książek może być ładowana na czytniki książek elektronicznych, a duże fragmenty książek mogą być drukowane i zapisywane.

    Przykładowe tytuły w kolekcji to:
  • Translation of Evidence into Nursing and Health Care Practice (Springer Publishing)
  • Adolescent Medicine (De Gruyter)
  • Instructional Course Lectures: Orthopedic Surgery (American Academy of Orthopedic Surgeons)
  • Radiation Medicine Rounds (Demos Medical Publishing)
  • Vascular and Endovascular Surgery Highlights 2011 (Health Press Limited)
  • An Introduction to the Physiology of Hearing (Emerald)
  • Nursing Older Adults (Open International Publishing Limited)
  • Clinical Topics in Personality Disorder (Royal College of Psychiatrists)

Dostęp ze strony Ebsco, test trwa do 5 grudnia.

04.11.2013

Dodatkowe zasoby Web of Knowledge + JSTOR - testy

Firma Thomson Reuters zaoferowała bezpłatny dostęp testowy na okres od 1 do 31 października 2013 roku do tych zasobów platformy Web of Knowledge, które nie są objęte dotychczasową krajową licencją akademicką. Wszelkie szczegóły można znaleźć tutaj. UWAGA: Test został wydłużony do 18.11.
Uruchomiony został kolejny dostęp testowy do bazy JSTOR, która zawiera czasopisma i książki naukowe z różnych dziedzin (język i literatura, sztuka, historia sztuki, ekonomia, historia, nauki polityczne, filozofia, biznes), m.in. z zakresu medycyny. Instrukcje: tu i tu. Test trwa do 30.11.

08.10.2013, 31.10.2013

!!! ZE WZGLĘDU NA REORGANIZACJĘ BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA OD 05.11 DO 29.11. LUB DO ODWOŁANIA

Zapraszamy silnych wolontariuszy do pomocy :)

04.11.2013

!!! UTRUDNIENIA W DOSTĘPIE DO BAZ

W dniach od 4 do 12 listopada, a także częściowo do 18 listopada przewidywane są znaczne i długotrwałe wyłączenia serwerów WBN związane z pracami budowlanymi i modernizacją klimatyzacji serwerowni ICM, co spowoduje wyłączenia dostępu do baz Elsevier, Springer i Web of Science na serwerach ICM. Dokładne daty i godziny wyłączeń nie są jeszcze znane. W czasie wyłączeń użytkownicy będą odsyłani automatycznie na serwery online producentów baz.

04.11.2013

ZE WZGLĘDU NA REORGANIZACJĘ BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA DO 31.10. LUB DO ODWOŁANIA

Zapraszamy silnych wolontariuszy :)

23.10.2013

Książki elektroniczne w języku polskim - test IBUK LIBRA
ibuk libra

Już od 23 września, przez miesiąc, można będzie korzystać z książek i podręczników w języku polskim na platformie IBUK LIBRA. Dostępnych będzie 6200 książek oraz czasopisma z różnych dziedzin:

  • medycyna: chirurgia, farmakologia, ginekologia i położnictwo, interna, kardiologia, medycyna ratunkowa, neurologia, onkologia, pediatria, poradniki medyczne, anatomia, dermatologia, anestezjologia, geriatria, hematologia, pielęgniarstwo, stomatologia, rehabilitacja, psychiatria, traumatologia i ortopedia, transplantologia
  • nauki ekonomiczne
  • nauki humanistyczne
  • nauki matematyczno-przyrodnicze - m.in. biochemia, biologia molekularna, biotechnologia, fizjologia, genetyka, immunologia, mikrobiologia, żywienie, chemia analityczna, chemia leków, fizyka
  • nauki społeczne
  • informatyka
  • informacja naukowa
  • literatura faktu
  • literatura piękna
  • prawo
  • teologia
  • słowniki, leksykony, kompendia
  • albumy, atlasy
  • czasopisma naukowe - m.in. Magazyn Pielęgniarki i Położnej, Opieka okołooperacyjna
  • kryminalistyka
  • literatura dla dzieci i młodzieży
  • literatura kobieca
  • literatura popularnonaukowa
  • podręczniki i lektury szkolne
  • poradniki
  • przewodniki
  • sport

Możliwy będzie dostęp zdalny - prosimy o kontakt. Więcej informacji: tu oraz tu.

12.09.2013

Impact Factor 2013

Dostępna jest najnowsza edycja bazy Journal Citation Reports a w niej m.in. Impact Factor za rok 2012. Wejście do bazy: zakładka "Bazy bibliograficzne" -> Web of Knowledge -> Additional Resources -> Journal Citation Reports. Bezpośrednie wejście: tutaj

08.07.2013

AMIRSYS - test

Na platformie Ovid uruchomiony został dostęp testowy do bazy Amirsys oraz kolekcji 260 książek:

Instrukcje: OvidSP, Amirsys, MyProjects. Test potrwa 30 dni.

29.05.2013

JSTOR - test

Uruchomiony został testowy dostęp do bazy JSTOR (kolekcje Archive Collections i Current Scholarship Program). JSTOR zawiera czasopisma (i książki naukowe) z różnych dziedzin (język i literatura, sztuka, historia sztuki, ekonomia, historia, nauki polityczne, filozofia, biznes), m.in. z zakresu medycyny. Instrukcje: tu i tu. Test trwa do 30 czerwca.

24.04.2013

1700 książek medycznych w Ebsco - test

Uruchomiony został dostęp testowy do 1700 książek eBook Clinical Collection. Są to książki elektroniczne z różnych specjalności medycznych, biomedycyny i ochrony zdrowia, wydane w latach 2008-2013. eBook Clinical Collection swoją tematyką obejmuje wszystkie dziedziny medycyny od pediatrii poprzez psychiatrię aż po medycynę geriatryczną. Kolekcja zawiera książki wiodących wydawców takich jak: Wiley, Clinical Publishing Oxford, Sage Publications, World Scientific Publishing Company, Landes Bioscience, People’s Medical Publishing House USA, Demos Medical Publishing, American Academy of Oral Medicine i wielu innych. Większość książek może być ładowana na czytniki książek elektronicznych, a duże fragmenty książek mogą być drukowane i zapisywane.

    Przykładowe tytuły w kolekcji to:
  • Translation of Evidence into Nursing and Health Care Practice (Springer Publishing)
  • Adolescent Medicine (De Gruyter)
  • Instructional Course Lectures: Orthopedic Surgery (American Academy of Orthopedic Surgeons)
  • Radiation Medicine Rounds (Demos Medical Publishing)
  • Vascular and Endovascular Surgery Highlights 2011 (Health Press Limited)
  • An Introduction to the Physiology of Hearing (Emerald)
  • Nursing Older Adults (Open International Publishing Limited)
  • Clinical Topics in Personality Disorder (Royal College of Psychiatrists)

Dostęp ze strony Ebsco, test trwa do 31 maja br.

17.04.2013


Dostęp do EBSCO z domu

szczegóły

15.03.2013

Cochrane Library + Wiley Current Protocols

Uruchomiony został 30-dniowy dostęp testowy do Cochrane Library oraz do protokółów Wiley (Bioinformatics, Cell Biology, Chemical Biology, Cytometry, Essential Laboratory Techniques, Human Genetics, Immunology, Microbiology, Molecular Biology, Mouse Biology, Neuroscience, Nucleic Acid Chemistry, Pharmacology, Protein Science, Stem Cell Biology, Toxicology).

18.02.2013

Lista czasopism elektronicznych dostępnych w COI: AdoZ.

18.02.2013, 11.03.2013, 03.04.2013

JUŻ WKRÓTCE!!!

W najbliższym czasie uruchomiona zostanie lista czasopism AdoZ prezentująca wszystkie czasopisma i książki elektroniczne dostępne dla COI (prenumerata + licencje krajowe + wolne zasoby). Działa już wersja testowa listy.

18.02 uruchomione zostaną dostępy testowe do Cochrane Library oraz protokółów Wiley (Bioinformatics, Cell Biology, Chemical Biology, Cytometry, Essential Laboratory Techniques, Human Genetics, Immunology, Microbiology, Molecular Biology, Mouse Biology, Neuroscience, Nucleic Acid Chemistry, Pharmacology, Protein Science, Stem Cell Biology, Toxicology).

05.02.2013

Prenumerata 2013

Informacje na temat prenumeraty drukowanej i elektronicznej.

14.01.2013

Publikuj z Wiley w uznanych czasopismach naukowych

Bezpłatne warsztaty dla autorów/pracowników naukowych/bibliotekarzy Warszawa BUW, 15 stycznia 2013
szczegóły

06.12.2012

Indeks cytowań książek - test

Uruchomiony został próbny dostęp do Book Citation Index w Web of Science. W bazie znajdują się dane na temat cytowań 30 000 książek naukowych (6% z zakresu medycyny klinicznej). Test potrwa do 30.12.2012.
Wejście do bazy Opis Samouczek

22.10.2012

Test bazy MEDLINE Complete

Uruchomiony został dostęp testowy do bazy MEDLINE Complete. Baza zapewnia dostęp do pełnych tekstów ponad 2.100 czasopism indeksowanych w MEDLINE, z czego ponad 1.200 czasopism pełnotekstowych nie jest dostępne w bazach Academic Search Complete i Health Source. MEDLINE Complete zapewnia dostęp do informacji z zakresu medycyny ogólnej, ochrony zdrowia, farmakologii, neurologii, biologii molekularnej, genetyki, genomiki, histologii, mikrobiologii i wielu innych dziedzin nauk medycznych. Baza indeksuje ponad 5.400 czasopism medycznych i biomedycznych według tezaurusa medycznego MeSH (Medical Subject Headings). Test potrwa do 15.10.2012.
Pełna lista czasopism wraz z informacją o archiwum i embargo
Wejście do bazy

18.09.2012

Test bazy DynaMed

Od 17 września uruchomiony zostanie testowy dostęp do bazy DynaMed. DynaMed jest bazą z zakresu medycyny opartej na dowodach przeznaczoną dla uczelni medycznych, bibliotek medycznych, lekarzy, szpitali i specjalistów pracujących w służbie zdrowia. Stworzona przez lekarzy dla lekarzy jest pomocą przy podejmowaniu decyzji klinicznych. Zawiera opisy przypadków klinicznych w j. angielskim z ponad 3.200 grup tematycznych i używa specjalistycznej bazy Cochrane Database of Systematic Reviews oraz przeglądów AHRQ Evidence Reports, Health Technology Assessment Program (HTA), National Institute of Health and Clinical Excellence (NICE), World Health Organization (WHO) Disease Outbreak News i wielu innych źródeł jako podstaw dowodów medycznych. Jest aktualizowana codziennie i monitoruje ponad 500 naukowych czasopism medycznych oraz baz przeglądowych. Test potrwa do 15.10.
Szczegółowe informacje
Wejście do bazy

14.09.2012

Dostęp do SPRINGER z domu

szczegóły

29.08.2012

Szkolenia internetowe Thomson Reuters: Web of Science, JCR, Medline

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą bezpłatnych szkoleń on-line przygotowaną przez firmę Thomson Reuters w zakresie korzystania m.in. z bazy Web of Science, JCR, Medline. Szczegóły na stronie: http://wokinfo.com/poland/training/

21.06.2012

Testowy dostęp do Book Citation Index

Uruchomiony został dostęp testowy do indeksu cytowań książek na platformie Web of Knowledge. Book Citation Index jest najnowszą bazą cytowań Thomson Reuters, obejmującą ponad 30 tysięcy tytułów książek. W chwili obecnej archiwa sięgają roku 2005 i oferują informacje o ponad 15 milionach odnośników w blisko 400 tysiącach rozdziałów. Book Citation Index integruje się w wyszukiwaniu z innymi indeksami cytowań w ramach bazy Web of Science, dostarczając jeszcze bardziej kompletny obraz piśmiennictwa w danej dyscyplinie. Test trwa w dn. 1-30.06.
Więcej szczegółów w ulotce, szkoleniu oraz na stronie producenta.

01.06.2012

Testowy dostęp do Scientific American

Uruchomiony został dostęp testowy do czasopisma Scientific American. Test trwa do 30.06.

14.05.2012

Dostęp do ELSEVIER (ScienceDirect + Scopus + SciVerse) z domu

szczegóły

02.05.2012

Licencje krajowe Scopus i Wiley-Blackwell

Decyzją MNiSW od 1.01.2012 uruchomione zostały nowe licencje krajowe Scopus i Wiley-Blackwell.

Scopus jest produkowaną przez Elsevier interdyscyplinarną bazą abstraktów i cytowań z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych, medycznych i humanistycznych. Scopus obejmuje ponad 18.000 tytułów czasopism i innych publikacji, przy czym ponad 60% tytułów pochodzi spoza USA. [szczegóły]

Kolekcja czasopism Wiley-Blackwell obejmuje 1367 tytułów z nauk ścisłych, humanistycznych i społecznych, udostępnianych wraz z archiwami od 1997 roku na serwerze wydawcy (Wiley Online Library). Roczniki z okresu licencji będą także archiwizowane na serwerze w ICM. [lista czasopism, podział na dziedziny]



Dostępna jest lista czasopism prenumerowanych w 2012r (drukowanych i elektronicznych). Nowością są m.in. dostępne online Bone Marrow Transplantation, British Journal of Cancer, Nature Genetics, Nature Immunology oraz Nature Reviews Cancer.

04.01.2012

MD Consult - test

Od 1 października zapraszamy do testowego korzystania z platformy MD Consult. Jest to narzędzie ułatwiające codzienną pracę klinicystów, wspierające proces diagnostyczny i terapeutyczny. MD Consult zawiera pełne teksty wybranych specjalistycznych książek i czasopism, bazę danych o lekach, filmy video, ilustracje, animacje, fotografie, informacje dla pacjentów.
Szczegółowe informacje o platformie dostępne są na stronie http://info.mdconsult.com/ oraz tutaj. Dostęp do serwisu możliwy jest z komputerów COI oraz komputerów domowych (po uprzedniej indywidualnej rejestracji). Test trwa do 30.10.

30.09.2011

AWARIA

W związku z awarią zbiory elektroniczne są niedostępne z części komputerów COI przy ul. Roentgena. Szczegółowych informacji udziela Pracownia Informatyki - nr tel. 3333.

Awaria została usunięta (04.10.), dostęp do baz i pełnych tekstów odbywa się normalnie.

03.10.2011, 04.10.2011

RefWorks

Uruchomiony został testowy dostęp do bazy RefWorks. Wystarczy wejść na stronę: http://refworks.com/refworks i założyć konto indywidualne (Sign up for a New Account). Przewodnik z instrukcjami dostępny jest tutaj. Prezentacja w języku polskim: tutaj.
Test trwa do 30.09. Dostęp z komputerów COI. Osoby zainteresowane korzystaniem z RefWorks z komputerów domowych prosimy o kontakt.

25.08.2011

Polski Tezaurus MESH 2011

Dostępna jest najnowsza wersja polskiego tezaurusa Medical Subject Headings (wg MeSH 2011):
Tez-MeSH 2011.
Dostępna jest również wersja wg MeSH 2009

18.07.2011

Więcej e-książek

Informujemy, iż licencja krajowa (w ramach testu) powiększona została o prawie 10.000 nowych książek elektronicznych. Są to książki wydane w latach 2009-2011 przez Springer. Pełna lista tytułów: tutaj. Dostęp do pełnych tekstów ze strony SpringerLink: http://www.springerlink.com/.

Dostępne kolekcje: Architecture and Design, Behavioral Science, Biomedical and Life Sciences, Business and Economics, Chemistry and Materials Science, Computer Science, Earth and Environmental Science, Engineering, Humanities, Social Sciences and Law, Mathematics and Statistics, Medicine, Physics and Astronomy, Professional and Applied Computing.

Szczegółowe informacje nt dostępnych zasobów wydawnictwa Springer: tu.

06.07.2011

Impact Factor 2010

Dostępna jest najnowsza edycja bazy Journal Citation Reports a w niej m.in. Impact Factor za rok 2010.
Wejście do bazy: zakładka "Bazy danych" -> Web of Knowledge -> Additional Resources -> Journal Citation Reports.
Bezpośrednie wejście do bazy: tutaj

04.07.2011

Test czasopism na platformie Ovid

W dn. 30.05 uruchomiony zostanie test czasopism na platformie Ovid. Dostępne będą:
· American Journal of Surgical Pathology
· Annals of Oncology
· Bone Marrow Transplantation
· International Journal of Gynecological Cancer
· JAMA: Journal of the American Medical Association
· Journal of the National Cancer Institute
· New England Journal of Medicine
· Oncogene and Oncogene Reviews

Wejście do serwisu: http://ovidsp.ovid.com/autologin.html. Zachęcamy do testowania.
Test potrwa do 29.06.

27.05.2011

Targi Książki

II Warszawskie Targi Książki odbędą się w dn. 12-15 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Informacje szczegółowe dostępne są na stronie http://www.targi-ksiazki.waw.pl

05.05.2011

Książki elektroniczne w EbscoHost - test

Na platformie EbscoHost został uruchomiony test książek elektronicznych. Dostępne są książki z zakresu onkologii, neurologii, dermatologii, pielęgniarstwa, chirurgii, etc. Aby skorzystać z zasobów należy: 1) wejść do serwisu EbscoHost 2) wybrać zakładkę "Nowe Funkcje" (umieszczona w prawym górnym rogu) 3) wybrać link "Preview the new look and convenience of eBooks on EBSCOhost now" 4) wyszukać wg haseł. Dokładniejsza instrukcja obsługi: tutaj.
Dostępnych jest kilkaset książek, m.in.:
"Gynecologic Oncology"
"Harrison's Manual of Oncology"
"Problem Solving in Oncology"
"Treatment of Cancer"
"New Insights Into Functional Mapping in Cerebral Tumor Surgery"
"New Cancer Research Developments"
"Esophageal Cancer : Principles and Practice"
"Breast Cancer : an Atlas of Investigation and Management"
"Medical Terminology Systems : a Body Systems Approach"
"Principles of Gender-specific Medicine"
"Hazzard's Geriatric Medicine and Gerontology"
"Neurologic Complications of Cancer"
"Clinical Surgery : a Practical Guide"
"Differential Diagnosis in Obstetrics and Gynaecology : an A-Z"
"Clinical Neurology"
Test trwa do 30.06.

21.04.2011

Taylor & Francis - dostęp testowy

Uruchomiony został testowy dostęp do czasopism wydawnictwa Taylor & Francis (obejmuje m.in. Comments on Toxicology, Global Public Health, Health Care on the Internet, Health Psychology Review, Hospital Topics, Journal of Psychosocial Oncology, The Clinical Neuropsychologist, The Irish Journal of Psychology, The Psychotherapy Patient). Pełna lista czasopism: http://www.informaworld.com/smpp/browse~db=jour Test trwa do 21.05.

30.03.2011

Więcej czasopism wydawnictwa Springer

Z przyjemnością informujemy, iż lista czasopism Springer dostępnych w ramach licencji krajowej powiększyła się o 93 tytuły, m.in. Cellular Oncology, Human Cell, Current Reviews in Musculoskeletal Medicine, Journal of Applied Genetics, Journal of NeuroVirology, Neurotherapeutics, Health and Technology, Review Journal of Chemistry. Czasopisma dostępne są z serwera ICM oraz serwera wydawcy

30.03.2011

Karger - dostęp testowy

Zapraszamy do zapoznania się z nową kolekcją wydawnictwa Karger "In Focus Personalized Medicine": www.karger.com/in_focus. Zawiera ona m.in. wybrane pełnotekstowe artykuły z czasopism (np. Oncology, Onkologie, Case Reports in Oncology, Digestive Surgery, Urologia Internationalis i inne) oraz rozdziały książek, wydawanych przez Karger AG, poświęconych medycynie. Kolekcja jest na bieżąco aktualizowana. Dostęp z dowolnego komputera do końca lipca 2011 r.

04.03.2011

Polskie czasopisma online

W zakładce "czasopisma elektroniczne" umieściliśmy linki do kilkudziesięciu czasopism polskich dostępnych online.

16.02.2011, 04.03.2011

Więcej dostępów online

W zakładce "pełne teksty online" umieściliśmy nowe linki do książek i czasopism (dostępnych również spoza COI). Są tam m.in. Merck Manual i Grey's Anatomy.

17.01.2011

Nowa strona, nowe informacje

Witamy na odświeżonej stronie Biblioteki Naukowej. Mamy nadzieję, że korzystanie z niej będzie jeszcze łatwiejsze. Podobnie jak poprzednio, zasoby dostępne z komputerów COI (pełne teksty, bazy danych) oznaczone zostały kolorem czerwonym, zasoby otwarte - kolorem zielonym.

Przedstawiamy listy czasopism prenumerowanych w 2011r.: drukowanych oraz z dostępem online. Informacje będą uzupełniane na bieżąco.

10.01.2011

Lexi-Comp - test

Otwarty został dostęp testowy do bazy Lexi-Comp obejmującej 15 obszernych kolekcji i 6 modułów z informacjami na temat leków i terapii lekowych, procedur laboratoryjnych i diagnostycznych.
wejście ulotka Informacje szczegółowe: tu i tu.
Test trwa do 20.01.2011. Osoby zainteresowane dostępem domowym prosimy o kontakt.

25.11.2010

Nature i Science Online

W ramach akademickich licencji krajowych uruchomiony został dostęp online do czasopism Nature i Science. Licencja krajowa Nature pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i czterech roczników archiwalnych (tzn. w roku 2010 dostęp do roczników 2006-2010). Licencja krajowa Science pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i archiwów od 1997r.

02.09.2010

Impact Factor 2009

Wartości Impact Factor za rok 2009 i lata poprzednie dostępne są pod linkiem Bazy danych -> Web of Knowledge -> Additional Resources -> Journal Citation Reports. Bezpośrednie wejście do bazy: tutaj

02.09.2010

Testowy dostęp do czasopism CIG Media Group

Uruchomiony został testowy dostęp do czasopism wydawnictwa CIG Media Group:
- Clinical Breast Cancer
- Clinical Colorectal Cancer
- Clinical Lung Cancer
- Clinical Lymphoma, Myeloma & Leukemia
- Clinical Ovarian Cancer
- Clinical Leukemia
- Clinical Genitourinary Cancer
- Clinical Cancer Reviews
- Supportive Cancer Therapy
Test trwa do 31.12.2010.

(25.08.2010)

Springer Open Choice/Open Access dla autorów z Polski

W ramach programu Springer Open Choice/Open Access pracownicy i studenci afiliowani przy wszystkich polskich instytucjach akademickich, edukacyjnych i naukowych mogą bezpłatnie publikować artykuły w czasopismach naukowych należących do wydawnictwa Springer na zasadzie swobodnego dostępu (Open Access).[szczegóły]

(19.05.2010)

Targi Książki x 2

W dn. 13-16 maja w PKiN w Warszawie odbędą się Warszawskie Targi Książki organizowane przez Murator EXPO. [szczegóły]
W dn. 22-23 maja w PKiN w Warszawie odbędą się 55. Międzynarodowe Targi Książki organizowane przez ArsPolona SA. [szczegóły]

(11.05.2010)

British National Formulary online
www.medicinescomplete.com

(26.04.2010)

Nowe testy!!

Od dziś użytkownicy sieci COI przy Roentgena mają dostęp do:
- Journal of Neurosurgery
- Journal of Neurosurgery: Spine
- Journal of Neurosurgery: Pediatrics
Test trwa do 20.04.2010.

(19.02.2010)

Koniec testów, czas licencji krajowych

W dn. 05.02.2010 MNiSW podjęło decyzję o finansowaniu i uruchomieniu licencji krajowych. Tym samym zakończony został etap "testowania". Od tej pory użytkownicy COI mają dostęp do:
- Elsevier
- Springer
- EBSCO
- Web of Science
Dla wygody linki do ww zasobów znajdują się na naszej stronie. Można korzystać również z witryny Wirtualnej Biblioteki Nauki bądź bezpośrednio z witryn wydawców.

(08.02.2010)

Springer i Web of Knowledge - test

Uruchomiony został testowy dostęp do zasobów wydawnictwa Springer (na serwerze ICM oraz na serwerze wydawcy) oraz bazy Web of Knowledge (na serwerze ICM oraz na serwerze wydawcy). Test będzie trwał do podjęcia przez MNiSW ostatecznej decyzji o finansowaniu i uruchomieniu licencji krajowych.

Web of Knowledge on-line obejmuje bazy SCIE, AHCI, SSCI, CPCI i JCR roczniki 2009-2010 oraz w okresie testu dodatkowo dostęp do roczników archiwalnych od 1975.
Web of Science w ICM obejmuje bazy SCIE, AHCI i SSCI (roczniki 2009-2010).
Opis działania bazy: tutaj

(18.01.2010)

Prenumerata 2010 i dostępy online

Uaktualnione zostały listy czasopism dostępnych w czytelni oraz lista czasopism zagranicznych z dostępem online. Na wszystkich znajdują się czasopisma z prenumeraty 2009 i 2010.
Linki podświetlane na czerwono oznaczają dostęp możliwy jedynie z komputerów COI, linki oznaczone kolorem zielonym oznaczają wolny dostęp (również spoza COI).

W przypadku korzystania z zasobów na serwerze OVID (książki online, American Journal of Clinical Oncology, Cancer Journal, Diseases of the Colon & Rectum, Plastic & Reconstructive Surgery) po zakończonej pracy prosimy o zakończenie sesji poprzez wylogowanie [Logoff] w prawym górnym rogu strony.

(04/05/06.01.2010)

Testowy dostęp do Embase

Uruchomiony został testowy dostęp do bazy Embase na platformie Ebsco. Baza EMBASE zapewnia dostęp do 12 mln rekordów bibliograficznych opublikowanych w ponad 5000 recenzowanych naukowo czasopismach wydawanych w 30 językach i pochodzących z 70 krajów świata. Embase w większym stopniu koncentruje się na czasopismach europejskich, jak również na farmacji. Archiwa bazy sięgają 1974 roku. Rocznie dodawanych jest ponad nowych 600.000 rekordów. Wszystkie rekordy są tematycznie indeksowane za pomocą specjalistycznego tezaurusa EMTREE (Elsevier's Life Science Thesaurus), w którym szczególny nacisk został położony na terminologię z zakresu leków. Zakres tematyczny obejmuje m.in.: medycynę kliniczną i eksperymentalną, zdrowie publiczne, zawodowe oraz środowiskowe (w tym kontrolę zanieczyszczeń), zdrowie psychiczne (w tym uzależnienie i nadużywanie różnego rodzaju substancji), medycynę sądową. Dostęp będzie aktywny do 20.02.2010.

http://search.ebscohost.com

(14.12.2009)

Testowy dostęp do DynaMed, MEDLINE with Full Text i EBSCO

Uruchomiony został testowy dostęp do:
- bazy DynaMed (szczegółowe informacje tutaj i tutaj)
- bazy MEDLINE with Full Text (szczegółowe informacje tutaj)
- pakietu podstawowego EBSCO (szczegółowe informacje tutaj)
Dostęp będzie aktywny do 20.02.2010.
http://search.ebscohost.com
Osoby zainteresowane korzystaniem z ww baz poza COI prosimy o kontakt z biblioteką.

(25.11.2009)

Testowy dostęp do protokółów Springera

Uruchomiony został testowy dostęp do protokółów z nauk przyrodniczych: biochemii, bioinformatyki, biotechnologii, badań nad rakiem, biologii komórki, genetyki/genomiki, obrazowania/radiologii,immunologii, chorób zakaźnych, mikrobiologii, medycyny molekularnej, neurobiologii, farmakologii/toksykologii, biologii białek. Dostęp trwa do 14.12.2009.
www.springerprotocols.com

(20.10.2009)

Test Embase oraz Medline

Uruchomiony został testowy dostęp do baz Embase oraz Medline na platformie OvidSP.
EMBASE (Excerpta Medica Database) zawiera informacje z zakresu biomedycyny i farmakologii. Znana jest w świecie medycznym przede wszystkim dzięki kompleksowemu indeksowaniu danych o lekach, zbieranych z ponad 4 550 czasopism z całego świata. Baza zawiera specjalne narzędzie EMTREE - hierarchicznie uporządkowany słownik wyrazów bliskoznacznych, który obejmuje ponad 46 000 najczęściej używanych terminów i ponad 200 000 synonimów.

Odpowiednik bazy w wersji drukowanej stanowi 41 czasopism Excerpta Medica Journals
Ilość rekordów: 7 700 000+
Ilość rocznie dodawanych: 500 000+
Przedział czasowy: 1988 - do dnia dzisiejszego

Baza danych EMBASE składa się z rzędu specjalistycznych sekcji tematycznych, dostępnych również jako odrębne bazy danych. Każda z tych sekcji zawiera kompleksowe informacje z odpowiedniej dyscypliny:

  • Anesthesiology
  • Cardiology
  • Dermatology
  • Drugs & Pharmacology CD
  • Evidence-Based Medicine
  • Gastroenterology
  • Geriatrics & Gerontology
  • Immunology & AIDS
  • Nephrology
  • Neurosciences
  • Obstetrics & Gynecology
  • Ophthalmology
  • Orthopedic Surgery
  • Pathology
  • Pediatrics
  • Pharmacoeconomics & Disease Management
  • Pharmacy
  • Pollution & Toxicology
  • Psychiatry
  • Radiology & Nuclear Medicine
  • Rehabilitation & Physical Medicine

Dostęp do baz trwa do 10.06.2009.

Logowanie do bazy
Przewodnik po bazie

(12.05.2009)

Międzynarodowe Targi Książki

Zachęcamy do wizyty na 54. Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie które odbędą się w dn. 21-24 maja 2009 roku w Pałacu Kultury i Nauki. Gościem Honorowym tegorocznych MTK jest Rada Europy. Jak co roku targom towarzyszyć będą liczne spotkania autorskie, promocje książek, dyskusje panelowe, koncerty i spektakle.
Godziny otwarcia:
czwartek 21.05: 10:00-18:00 (dzień branżowy)
piątek 22.05: 10:00-19:00 dzień otwarty
sobota 23.05: 10:00-19:00 dzień otwarty
niedziela 24.05: 10:00-17:00 dzień otwarty
[szczegóły]

(11.05.2009)

Książki online

Udostępnionych zostało pięć książek online na platformie OvidSP:

  • Devita, Hellman & Rosenberg's Cancer: Principles & Practice of Oncology
  • Emergencies in Oncology
  • Handbook of Cancer Chemotherapy
  • Manual of Clinical Oncology
  • Treatment Planning in Radiation Oncology

Linki do pełnych tekstów znajdują się na lewym panelu. Dostęp z komputerów COI, do 31.03.2010r.
Po lewej stronie został umieszczony również link do książek medycznych dostępnych bezpłatnie (FreeBooks4Doctors).

(06.04.2009)

Nowości

Na prawym panelu umieszczone zostały nowe linki, m.in. do atlasu hematologicznego. Poprawiona również została lista czasopism zagranicznych online (prenumerata 2009).

(16.03.2009)

Czasopisma i książki Ovid - test

Uruchomiony został testowy dostęp do książek oraz czasopism na platformie OvidSP. Można z nich korzystać wybierając konkretny tytuł z listy: http://bncoi.za.pl/ovidtest.html lub wchodząc na główną stronę platformy OvidSP: http://ovidsp.ovid.com/autologin.html Szczegółowe przewodniki ułatwiające poruszanie się po platformie Ovid: przedwodnik1, przewodnik2. Dostęp z komputerów COI, aktywny do 01.04.2009.

(03.03.2009)

Prenumerata 2009 - cd.

Dostępna jest już aktualna lista czasopism zagranicznych online (prenumerata 2009). Większość tytułów jest już dostępna, trwają prace na uruchomieniem dostępu do pozostałych.

(08.01.2009)

Prenumerata 2009

W zakładkach "czasopisma drukowane polskie" i "czasopisma drukowane zagraniczne" znajdują się informacje na temat prenumeraty drukowanej 2009. Aktualna lista czasopism zagranicznych dostępnych online (prenumerata 2009) pojawi się wkrótce, tymczasem można jeszcze korzystać z linków 2008. Linki podświetlane na czerwono oznaczają dostęp możliwy jedynie z komputerów COI, linki oznaczone kolorem zielonym oznaczają wolny dostęp (również spoza COI).

(05.01.2009)

Informacje na temat Jednorodnych Grup Pacjentów znajdują się na stronie http://jgp.coi.waw.pl
Dostęp online do The Breast Journal

Uruchomiony został dostęp online do czasopisma The Breast Journal. Dostępne są zasoby z lat 1997-2008. Podobnie jak w przypadku innych czasopism dostęp jest możliwy jedynie z komputerów COI. Link do strony www czasopisma: http://www.blackwell-synergy.com/loi/TBJ

Aktualne zalecenia Polskiej Unii Onkologii w zakresie postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w nowotworach złośliwych dostępne są na stronie www.onkologia.zalecenia.med.pl.
Targi Książki

Zachęcamy do wizyty na 53. Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie które odbędą się w dn. 15 - 18 maja 2008 roku w Pałacu Kultury i Nauki. Bierze w nich udział ponad 600 wystawców z 29 krajów. Gościem Honorowym tegorocznych MTK jest Izrael.
Godziny otwarcia Targów
czwartek 15.05: 10:00-18:00 (dzień da profesjonalistów)
pi?ek 16.05: 10:00-19:00 dzień otwarty
sobota 17.05: 10:00-19:00 dzień otwarty
niedziela 16.05: 10:00-17:00 dzień otwarty
Bilety: 2 zł ulgowy; 5 zł normalny; 10 zł stała karta wstępu.

Dostęp testowy do CSH Protocols

Uruchomiony został testowy dostęp do czasopisma CSH Protocols zajmującego się m.in. biologią molekularną oraz biologią komórki. Dostęp trwa do 28 maja 2008r. i jest możiwy jedynie z komputerów COI. Link do strony www czasopisma: http://cshprotocols.org/

Prenumerata 2008

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi informacjami o prenumerowanych czasopismach polskich i zagranicznych, a także z nową listą czasopism dostępnych online.
Linki podświetlane na czerwono oznaczają dostęp możliwy jedynie z komputerów COI, linki oznaczone kolorem zielonym oznaczają wolny dostęp (również spoza COI).

Dostępy testowe

Zachęcamy do korzystania z testowych dostępów do:
::> English eBook Medicine <>(do 22.11.2007). Jest to zbiór ponad 750 książek i atlasów wydawnictwa Springer, w tym około 100 onkologicznych.
::> Ebrary (do 02.12.2007). W zbiorze znajduje się m.in. 'Harrison's Manual of Medicine' (2005). Dostęp tylko z komputerów COI.

138554 odsłon od 19.04.2016 | Projekt i wykonanie: Joanna Marszalec